S aplikáciou AXA HEALTH KEEPER žije zdravšie už 11 tisíc použivateľov

Aplikácia AXA Health Keeper, ktorá od mája tohto roka motivuje Slovákov a Čechov k zdravému pohybu a správnej životospráve, dosiahla ďalší míľnik v podobe 11 tisíc aktívnych užívateľov. Skupina AXA Česká republika a Slovensko sa dlhodobo zameriava na prevenciu. Aplikácia AXA Health Keeper je jednou z konkrétnych merateľných aktivít v tejto oblasti.

„AXA Health Keeper ponúka užitočné funkcie ako napríklad tipy na zdravší život, osobné výzvy, alebo zdravotné testy. Zdravotné testy, ako napríklad výpočet zdravotného veku, si vyplnilo takmer 90 % používateľov,“ hovorí Oskar Sekereš, riaditeľ marketingu skupiny AXA Česká republika a Slovensko. „Na AXA Health Keeper si môžu aj neregistrovaní záujemcovia pravidelne prečítať zaujímavé články o výžive, športovaní, psychickej pohode a zdravom životnom štýle,“ dopĺňa Oskar Sekereš.

„Aplikácia motivuje používateľov, aby napríklad predchádzali zdravotným rizikám, ktoré súvisia práve s nevhodným stravovaním,“ upresňuje Jiří Cívka, ktorý v skupine AXA Česká republika a Slovensko riadi korporátnu komunikáciu a spoločenskú zodpovednosť. „Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie WHO môžu ľudia správnou výživou znížiť riziko zdravotných komplikácií, ako je cukrovka 2. typu (až o 90 %), srdcových chorôb (až o 80 %) alebo niektorých nádorových ochorení (až o 30 %),“ uzatvára Jiří Cívka. Pre väčšiu motiváciu si používatelia môžu určiť, v ktorých oblastiach sa chcú zlepšiť. Môže to byť cieľ prejsť minimálne 10 tisíc krokov denne alebo zlepšiť svoj spánkový režim a spať každý deň aspoň 7 hodín. Aplikáciu je tiež možné pripojiť k inteligentným hodinkám, fit náramkom alebo k iným športovým aplikáciám a postupne sledovať svoje pokroky na jednom mieste. AXA Health Keeper si rozumie s väčšinou bežne dostupných aplikácií akými sú Fitbit, Garmin Connect, alebo RunKeeper.

Za pol roka od spustenia aplikácie používatelia dokopy prešli takmer 880 miliónov krokov, schudli takmer 2 tony, viac než 314 dní venovali behu a bicyklovaniu a prijali viac než 6 tisíc výziev. Do poslednej z nich, Veľkej výzvy AXA a Ondra Synka, ktorá nabádala používateľov, aby prešli 100 tisíc krokov za 14 dní, sa zapojilo 650 ľudí. Výzvu splnilo 133 Čechov a 58 Slovákov, ktorí tak dokopy nachodili a nebehali 73 tisíc kilometrov.Stiahnuť originál tlačovej správy v PDF

Vitajte v AXA | 02 2929 2929 | facebook-(3).png

AXA Health Keeper 

  • appStore.png
  • googlePlay.png

AXA VO SVETE  

  • AXA.com